DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Jak dbać o świece?

Jak dbać o świece? Poznaj wskazówki, dzięki którym Twoja świeca będzie spalać się idealnie.

1. PIERWSZE PALENIE

Pamiętaj, że pierwsze palenie świecy ma duże znaczenie! Pozwól, by wosk roztopił się wtedy równomiernie - aż po same krawędzie naczynia/pojemnika. Powstanie wówczas tzw. "basen". Takie postępowanie pozwoli uniknąć tunelowania świecy czyli spalania jej tylko wokół knota.

2. PRZYCINANIE KNOTA

Przycinanie knota przez każdym paleniem spowoduje, że Twoja świeca palić się będzie równo i czysto, bez kopcenia. Przed drugim i kolejnym paleniem należy przyciąć knot do 1/4 całkowitej jego długości lub do około 3 mm. Tutaj idealnie przydadzą się trymery do knotów ( dostępne w zakładce AKCESORIA), które wyprofilowane są tak, by poradzić sobie z knotem na samym dole świecy. Czy można przycinać knot zwykłymi nożyczkami lub odłamywać go? Teoretycznie tak - jednak istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że knot wpadnie do wosku, zanieczyszczając go i powodując dymienie. Trymer wystarczy położyć na wosku i przyciąć knot.

3. OCHRONA POWIERZCHNI 

PADDYWAX | Soy Wax Candles | Nashville, TN – Paddywax

Rozpalone świece postawione na marmurze, drewnie czy innych powierzchniach mogą powodować odbarwienia. By im zapobiec, ustaw świecę na dedykowanym naczyniu lub dowolej miseczce czy podstawce.

4. ZAKOŃCZENIE PALENIA

Producenci świec zalecają, by ze względów bezpieczeństwa zakończyć palenie w momencie, gdy na dnie pozostaje około 1 cm wosku. Ma to na celu ochronę przed możliwym uszkodzeniem termicznym samego pojemnika lub blatu, na którym stoi świeca. Co można zrobić z resztą wosku? Wykorzystać go do kominku zapachowego! Wystarczy, że w kominku umieścisz tradycyjny Tea Light a na górze resztki wosku ze świecy.

5. BEZPIECZEŃSTWO

Nigdy nie stawiaj świecy w pobliżu łatwopalnych matriałów, koło firany, na parapecie przy otwartym oknie. Nie pozostawiaj świec bez nadzoru oraz w pobliżu dzieci i zwierząt. Unikaj także stawiania świecy w bezpośrednim słońcu - może przyczynić się to do stopienia wosku. Do zagaszania świecy używać możesz naszych zagaszaczy, dostępnych w czterech kolorach. Znajdziesz je w zakładce Akcesoria.

Wszelkie akcesoria do świec znajdziesz w naszym sklepie. Jeżeli chcesz uzyskać poradę, napisz do nas, chętnie pomożemy!

 

 

 

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.