DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

W jaki sposób dyfuzory do aromaterapii pomagają w zdrowym stylu życia?

W jaki sposób dyfuzory do aromaterapii pomagają w zdrowym stylu życia?

Udostępnij:

Nasze mieszkanie może stać się pięknie pachnącym miejscem. W tym celu, stosuje się zapachowe świece, dyfuzory zapachowe z patyczkami, a w ostatnich latach bardzo popularne stały się dyfuzory do aromaterapii. Do powietrza przedostaje się aromatyczna mgiełka, która przeniesie niewielkie cząsteczki do powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie sprawdzi się szczególnie w mieszkaniu, ale także w biurze czy poczekalni. Możesz zastosować dyfuzor również do aromaterapii. W jaki sposób dyfuzory do aromaterapii pomagają w zdrowym stylu życia? Z całą pewnością, potencjał terapeutyczny jest bardzo duży i jest to doskonałe rozwiązanie. Poza dobrym olejkami eterycznymi, warto pamiętać o zakupie wysokiej jakości urządzenia.

Czym są dyfuzory do aromaterapii?

Dyfuzory do aromaterapii to urządzenia, które rozpraszają mgiełki z olejków elektrycznych. Dyfuzory ultradźwiękowe działają dzięki zastosowaniu technologii zimnej dyfuzji, co oznacza, że nie podgrzewają one olejków. Dyfuzory zapachowe do aromaterapii to bardzo proste urządzenia o nieskomplikowanej technologii. Olejki eteryczne można znaleźć w wielu zapachach, takich jak rumianek, pomarańcza, wanilia, drzewo sandałowe, mięta, eukaliptus.

Właściwości olejków powinny być dopasowane do potrzeb organizmu. Wiele osób używa olejków elektrycznych do inhalacji, a także podczas chorób układu oddechowego. Dyfuzory bardzo często mogą być podwójnym urządzeniem. Dyfuzor w połączeniu z nawilżaczem powietrza pozwala nie tylko na nawilżanie powietrza, ale także nadaniu mu aromatycznego zapachu.

Rodzaje dyfuzorów do aromaterapiiMadeByZen Gem Aroma Diffuser - £47.99 - Inspirations Wholesale

 

Na polskim rynku można znaleźć kilka rodzajów dyfuzorów do aromaterapii. Dyfuzory są podzielone ze względu na swoją unikalną metodę emisji olejków do powietrza. Praktycznie każdy rodzaj posiada swoje plusy i minusy, lecz pozwala to dopasować metodę uwalniania zapachu do poszczególnych działań terapeutycznych.

  • Dyfuzor ultradźwiękowy - zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj dyfuzora do aromaterapii. Jest też niezwykle efektywny i nie wykorzystuje tak dużej ilości olejku eterycznego ze zbiornika urządzenia. Plusem jest użyta technologia, a także bardzo łatwe zastosowanie. Większość ultradźwiękowych dyfuzorów jest połączonych z nawilżaczem powietrza. Urządzenie nie podgrzewa olejku do wysokiej temperatury, dzięki czemu nie tracą one swoich właściwości. Dyfuzory te w większości przypadków działają bezgłośnie. Minusem może być czyszczenie wnętrza urządzenia, lecz jest to zdecydowanie bardzo mała wada tego rozwiązania.

  • Dyfuzor parowy - wykorzystuje on przepływ powietrza do działania. Wentylator pomaga rozprzestrzenić się cząsteczkom na zewnątrz. Dużą zaletą urządzenia jest jego cicha praca, a także to, że zapach roznosi się po pomieszczeniu w bardzo szybki sposób. Minusem tego zastosowania są bardzo osłabione korzyści terapeutyczne, ponieważ lżejsze i cięższe składniki olejku nie są dyfuzowane jednocześnie.

  • Dyfuzor cieplny - do rozpylania olejków eterycznych potrzebny jest element grzewczy. Bardzo często ten rodzaj wykorzystuje olejek zmieszany z wodą. Niektóre urządzenia potrzebują wysokiej temperatury do działania, przez co korzyści terapeutyczne mogą zostać utracone. Plusem może okazać się bardzo ciche działanie, a także szybkie rozprowadzenie się zapachu po pomieszczeniu.

  • Dyfuzor nebulizujący - nebulizatory wykorzystują strumień powietrza pod wysokim ciśnieniem, aby rozbić olejek eteryczny na drobne cząsteczki. Dużą zaletą jest brak wykorzystania ciepła i wody przy rozproszeniu cząsteczek. Najczęściej są wykonane z naturalnych materiałów, a zapach jest intensywny, ponieważ olejek nie musi być rozcieńczony w wodzie. Wadą może się okazać cena takiego urządzenia.

Jak dyfuzory do aromaterapii wpływają na zdrowie? Dyfuzor zapachowy - Mercura Grey Made by Zen

Istnieje wiele sposobów, w jaki dyfuzory do aromaterapii mogą wpływać na zdrowie. Mogą pomóc w poprawieniu nastroju i zmniejszeniu stresu, lęku i depresji. Mogą również pomóc poprawić jakość snu i zmniejszyć ból. Dyfuzory aromaterapeutyczne pomocne są w walce z przeziębieniem i grypą. Kolejną świetną funkcją jest odstraszanie insektów (jeśli dobierzemy odpowiedni olejek). Nie ma to może bezpośredniego wpływu na zdrowie ludzi, lecz podczas letnich wieczorów w altanie może sprawić, że w pomieszczeniu nie będą pojawiać się duże ilości komarów. Dobrym wyborem odstraszającym komary i muszki owocowe mogą być olejki eteryczne o zapachu goździków, trawy cytrynowej, rozmarynu czy drzewa cedrowego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dyfuzora do olejków eterycznych? Why you will love the Oceania aroma diffuser

Zakup dobrego urządzenia służącego do aromaterapii nie jest łatwym zadaniem. Na co zwrócić uwagę przy zakupie do olejków eterycznych? Na samym początku musimy wybrać rodzaj dyfuzora. Kolejnym zadaniem będzie wybór firmy, która jest wiarygodnym i sprawdzonym dystrybutorem urządzeń wysokiej jakości. Warto zwrócić również uwagę na pozostałe funkcje urządzenia. Czy urządzenie ma funkcję podświetlenia? Czy urządzenie można uzywać także w nocy? W naszym sklepie internetowym sprzedajemy dyfuzory marki Made by Zen, które są bezpieczne i wykonane z materiałów o najwyższej jakości.

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.