DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Świeczka nie chce się palić? Co zrobić, gdy świeca się wypala?

Świeczka nie chce się palić? Co zrobić, gdy świeca się wypala?

Udostępnij:

Świece zapachowe są często używane, aby pomieszczenie ładniej pachniało. Mogą być również stosowane w celu zapewnienia relaksującej atmosfery. Gdy zdecydujemy się na zakup wybranej świeczki chcemy, aby służyła nam ona jak najdłużej. Niestety, wybór świeczek od niesprawdzonych producentów może wiązać się z pewnym problemem - świeczka nie chce się palić. Co zrobić, gdy świeca się wypala lub zaczyna kopcić? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów, które pozwolą relaksować się podczas długich zimowych wieczorów ze świeczkami zapachowymi.

Dlaczego świeczka nie chce się palić?

Istnieje kilka przyczyn, które mogą być odpowiedzialne za to zjawisko. Dlaczego świeczka nie chce się palić? Powodów może być kilka, lecz wybór sprawdzonej marki powinien obniżyć takie prawdopodobieństwo do minimum. Bardzo częstym powodem może być błędne dopasowanie knota do świecy. Taka sytuacja może spowodować to, że wosk nie będzie mógł się rozpuścić. Jest to jeden z najczęstszych powodów, dlatego warto kupować świece od sprawdzonych producentów. Tanie świeczki bardzo często nie spełniają praktycznie żadnych norm jakościowych.

Innym powodem może być Twój minimalny błąd podczas przycinania knota. Producenci świec zalecają przycinanie knota na długość około 5mm. Zbyt długi lub zbyt krótki knot może powodować złe wypalanie się świecy. Czas palenia i szybkie wypalanie świecy oznacza zbyt długi knot, natomiast problem z rozpaleniem świeczki to najczęściej zbyt krótki knot. Płomień może stworzyć zbyt płynny wosk i finalnie zatopić knot. Utopienie knota może być spowodowane źle dopasowanym knotem do powierzchni świecy, ale także słabą jakością wykonania. Potrącenie świecy może również skutkować podtopieniem knota. By uniknąć sytuacji, w której knot wpada do wosku zamiast tradycyjnych nożyczek kosmetycznych, użyj trymera do knotów.

Tunelowanie świecy - świeczka nie chce się palićdlaczego świeca nie chce się palić

Świeca może przestać się palić przez wytopiony tunel. Świeczka finalnie nie wypaliła się do ścianek naczynia, a sam wosk pozostał wyłącznie bardzo daleko od knota. Stworzony lejek nie pozwala na rozpalenie knota, warto więc temu zapobiegać i stosować zasady palenia świec. Powinno się je jednorazowo palić tak długo, aż cały wosk zostanie rozpuszczony po całej powierzchni naczynia, a wokół ścianek nie pozostanie wosk. Prawidłowe palenie pozwoli temu zapobiec.

Co zrobić, gdy świeczka nie chce się palić?

Pierwsze palenie naszej świecy jest stosunkowo łatwe i przyjemne. Kłopoty mogą zacząć się pojawiać w nieco późniejszym czasie. Co zrobić, gdy świeczka nie chce się palić? Najważniejsze jest poznanie przyczyny, a dopiero potem przystąpienie do prawidłowego działania.

  • Zbyt krótki knot - w tym przypadku, warto rozpalać świece na kilkanaście, a nawet na kilkadziesiąt minut. Kolejnym krokiem powinno być zgaszenie świecy i wylanie nadmiaru wosku. Niewielki tunel nie będzie problemem, a świeczkę o wiele łatwiej będzie można rozpalić.

  • Tunel (lejek) w świecy - mały lejek to mały problem. Przy takiej sytuacji, warto rozpalić świeczkę na kilka godzin, tak aby cały wosk rozpuścił się (także przy ściankach). Kolejnym pomysłem może być użycie specjalnej nakładki na palenie świec w trudnych warunkach lub wykorzystanie długie zapalarki do stopienia wosku przy ściankach. Starym sposobem jest również zeskrobanie nadmiaru wosku drewnianym lub metalowym przedmiotem.

  • Zatopiony knot - jeśli knot jest zatopiony w płynnym wosku, może być potrzebna wyciągarka do knotów. Jeśli został on zatopiony w zaschniętym wosku, łatwo go wyskrobać i spróbować rozpalić za pomocą zapalniczki lub zapałek.

  • Świeczka kiepskiej jakości - nie ma dobrego rozwiązania. Najprostszym sposobem byłby zakup świeczki renomowanej marki, jak Paddywax czy Yankee Candle. Jeśli chcesz naprawić swoją świeczkę o słabej jakości, możesz wypróbować jednego z wyżej wymienionych pomysłów.

Świeczka nie chce się palić - jak temu zapobiec?2020 Was The Year Of The Candle - The Hautemommie

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym w łatwiejszy sposób będzie można cieszyć się długimi godzinami palenia się naszej ulubionej świecy zapachowej. Podobnie jak ze zdrowiem ludzi, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jakie są dobre praktyki, aby w naszym domu nie pojawił się problem, że świeczka nie chce się palić? Jak temu zapobiec?

Najważniejszym czynnikiem, który nam w tym pomoże jest zakup dobrej jakości świeczek. W naszym sklepie Candlemania posiadamy produkty najlepszych marek. Wysokiej jakości świece pozwolą na dłuższy czas palenia, a także na mniejsze ryzyko wystąpienia jednego z danych problemów. Kolejną dobrą praktyką jest to, aby nie zapominać i przyciąć knot na odpowiednią długość. Taki zabieg pozwoli na zachowanie idealnej długości, dzięki czemu świeczka będzie palić się w odpowiedni sposób.

Pamiętaj o całkowitym rozpuszczeniu wosku na całej powierzchni, pozwoli to na zachowanie świeczki w idealnej kondycji i nie tworzenie się lejka (tunelu). Ostatnią dobrą praktyką jest również trzymanie świeczek w miejscu suchym i chłodnym. Nie powinno się ich wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a także przechowywać w miejscu o dużej wilgotności powietrza.

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.