DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Jakie olejki można stosować w dyfuzorach zapachowych?

Jakie olejki można stosować w dyfuzorach zapachowych?

Udostępnij:

Co można nalać do ultradźwiękowego dyfuzora? Jakie olejki można używać do dyfuzora? Jaka jest różnica między olejkiem eterycznym a zapachowym? Czym są mieszanki olejków? Czy olejki zapachowe są szkodliwe? Czy olejki eteryczne leczą? Olejek eteryczny czy zapachowy - który wybrać? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule. Jeżeli interesujesz się aromaterapią lub planujesz zakup dyfuzora zapachu, ten wpis jest dla Ciebie.

Posiadasz dyfuzor zapachu? Może dopiero poszukujesz informacji na temat aromaterapii? Rozpylanie olejków za pomocą dyfuzora jest jednym z najwygodniejszych i najbardziej efektywnych sposobów. Przez ostatnie lata zwiększyło się zainteresowanie aromaterapią oraz olejkami eterycznymi. Całkiem słusznie ponieważ zapachy otaczają nas na każdym kroku i za ich pomocą budujemy wspomnienia i skojarzenia. Warto rozpylić swoje ulubione zapachy w domu czy miejscu pracy. Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości, jakie olejki można stosować do dyfuzorów ultradźwiękowych.

Co można wlać do ultradźwiękowego dyfuzora?

Ultradźwiękowy dyfuzor zapachu jest urządzeniem, które wytwarza delikatną mgiełkę wodną dzięki technologii zimnej dyfuzji. Do jego funkcjonowania niezbędna jest więc woda, którą należy wlać do pojemnika dyfuzora (do określonej linii). Może być to woda z kranu lub po przefiltrowaniu. Jeżeli pojemnik uzupełnimy wyłącznie wodą, powstała mgiełka będzie bezzapachowa. Gdy do wody dodamy olejek eteryczny lub zapachowy - mgiełka zostanie wzbogacona o wybrany przez nas aromat.

 


Jakie olejki można używać do dyfuzora?

Do dyfuzorów zapachu używać można zarówno czyste olejki eteryczne, olejki zapachowe jak i mieszanki olejków. Nie należy stosować do tych urządzeń innych płynów, np. olejków do lamp zapachowych, które zawierają alkohol.


Jaka jest różnica między olejkiem eterycznym a zapachowym?
Madebyzen - Kasper Aroma Diffuser with Ambient Lighting & Remote

Wiele osób mylnie nazywa wszelkie olejki,które posiadają aromat - olejkami eterycznymi. Warto jednak poznać różnicę między tymi dwoma produktami. Olejki eteryczne to naturalne substancje pozyskiwane z różnych części roślin w procesie destylacji. Oprócz zapachu, posiadają także szereg właściwości pozytywnie wpływających na nasz organizm. Są to substancje czynne pochodzące z kwiatów, liści, nasion, korzeni czy innych partii rośliny. Pomagają na takie dolegliwości jak: bezsenność, migreny, stres, bolesne ślady po ukąszeniach owadów i inne, którymi to zajmuje się obszerna dziedzina aromaterapii.

Olejek zapachowy to produkt syntetyczny lub w części syntetyczny, co oznacza, że został stworzony w całości sztucznie lub w z wykorzystaniem naturalnych olejków. Olejki te nie posiadają więc właściwości leczniczych, a służą jedynie zapewnieniu pożądanego zapachu. Nie zaleca się stosowania ich do kosmetyków, ze względu na możliwość uczulenia. Jeżeli więc zależy nam jedynie na wypełnieniu naszego salonu zapachem, olejek zapachowy będzie nadawać się dyfuzora równie dobrze.

 

Czym są mieszanki olejków?

Mieszanka olejków to nic innego, jak dwa, trzy (lub więcej) olejki eteryczne/zapachowe, które producent postanowił połączyć ze sobą by uzyskać podobne właściwości lub pożądany efekt zapachowy. Dedykowane dyfuzorom naturalne mieszanki od MadebyZen powstały, by wspomagać różne strefy naszego życia. Szeroka gama gwaratuje, że każdy znajdzie idealną kompozcyję na swoje potrzeby. To wyciągi roślinne połączone w najbardziej trafny sposób.

 

Czy olejki zapachowe są szkodliwe?

Olejki zapachowe nie są szkodliwe. Oczywiście, muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami. Nie posiadają właściwości leczniczych, jak olejki eteryczne ale mogą być bezpiecznie stosowane podczas rozpylania ich w pomieszczeniach.

Czy olejki eteryczne leczą?

What are the best essential oils in the market and why you need them

Olejki pozyskiwane z różnych części roślin znane są człowiekowi od tysięcy lat. Wiemy, że aromaterapia faktycznie działa a wybrane olejki oddziałowują na nasze samopoczucie - warto więc sięgać po ich dobroczynną moc. Szczególnie przed stosowaniem olejków u dzieci czy kobiet starszych warto zasięgnąć porady lekarza i specjalisty od aromaterapii. Dyfuzor będzie najbardziej wygodnym rozwiązaniem, jeżeli olejki chcemy rozpylać - wystarczy uzupełnić go wodą oraz kilkoma kroplami olejku eterycznego, włączyć i gotowe! Aromatyczna mgiełka pozostanie z nami przez kilka następnych godzin. Należy pamiętać, by olejków nie nakładać bezpośrednio na skórę oraz nie spożywać!

Przykładowo, olejek z geranium wspomoże w walce z bólem głowy, cynamonowy odstraszy komary a lawendowy będzie idealny w przypadku bezsenności.

Olejek eteryczny czy zapachowy - który wybrać?

Po tym artykule na pewno wiesz już, czym różni się olejek eteryczny od zapachowego. Jeżeli więc zależy Ci na wybranych właściwościach leczniczych oraz pięknym zapachu - wybierz jeden z olejków eterycznych. W sytuacji, gdy Twoje pomieszczenie ma wypełnić się wyłącznie zapachem, olejek zapachowy będzie idealny.

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.