DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Jak wykorzystać słoiki po świecach zapachowych

Jak wykorzystać słoiki po świecach zapachowych

Udostępnij:

Świece zapachowe są nie tylko doskonałym dodatkiem, który może stworzyć przytulny i romantyczny nastrój, ale mogą mieć także wiele innych zastosowań. Słoiki po zużytych świecach zapachowych można wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów, dając im drugie życie. Oprócz pięknego wyglądu, słoiki te mogą być praktyczne i funkcjonalne w domu lub nawet po odpowiednim ozdobieniu podarowane jako prezent. Najwięcej możliwości dają zamykane słoiki po świecach zapachowych marki Paddywax - są nietuzinkowe i na pewno przykują uwagę Twoich gości oraz ucieszą oko. Możliwości wykorzystania słoików po świecach zapachowych są nieograniczone, a jedynym ograniczeniem ich zastosowania jest nasza wyobraźnia. Czy jesteś ciekawy jak wykorzystać słoiki po świecach zapachowych?

Jak oczyścić pojemnik z resztek wosku? Jak usunąć wosk ze słoika po świecy?

Oczyszczanie pojemnika z resztek wosku może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza gdy wosk stwardnieje. Istnieją jednak dwie główne metody, dzięki którym można sobie pomóc w łatwym usunięciu resztek wosku i doprowadzeniu słoika po świecach zapachowych do czystości. Aby oczyścić pojemnik z resztek parafiny, najpierw należy pozbyć się knotu ze świecy. Następnie, gdy w świeczce pozostanie tylko zastygnięty wosk, można rozpocząć proces oczyszczania słoika. Dzięki  możemy dać pojemnikowi szansę na dalsze wykorzystanie, wykazując troskę o przyrodę i ograniczając liczbę odpadów.

Metoda pierwsza: usuwanie wosku na zimno Paddy Wax Wabi Sabi Candle -Evergreen + Embers - DayDreamers

Sposób usuwania wosku na zimno, może być wykorzystywany w przypadku pojemników stosowanych w świeczkach firmy Paddywax, Bispol, Yankee Candle i innych. Ta technika sprawdzi się przede wszystkim, kiedy wosku jest więcej. Wymaga on trochę cierpliwości, ale może przynieść bardzo dobre rezultaty. Po wyjęciu z zamrażalnika, twarda warstwa parafiny się utwardzi jednocześnie oddzielając się od szkła i będzie łatwiejsza do usunięcia. Wosk najlepiej jest usuwać za pomocą patyczka do lodów lub wykałaczki. Jak już słoik osiągnie temperaturę pokojową, to aby pozbyć się pozostałości wosku, należy włożyć słoik do ciepłej
wody, którą powinno się co jakiś czas rozmieszać. Sprawi to, że parafina się roztopi i zostanie wypłukana z wnętrza słoika.

Metoda druga: usuwanie wosku na ciepło

Usuwanie resztek wosku z pojemnika może być znacznie łatwiejsze, gdy zastosuje się metodę usuwania wosku na ciepło. Technika ta polega na podgrzaniu wosku, aby stał się płynny. W celu rozgrzania wosku w wodzie najlepiej jest skorzystać z metody z gorącą (nawet wrzącą) wodą - umieścić w takiej wodzie nasz pojemnik na kilkanaście minut. Gdy wosk będzie płynny, użyj szmatki by usunąć jego resztki ze ścianek. 

Sposoby na wykorzystanie słoików po świecach zapachowych

Ponowne wykorzystanie słoików po świecach zapachowych to krok w kierunku minimalizacji odpadów. Jednymi z ciekawszych i dających najwięcej możliwości są słoiczki po świecach Paddywax, Crop, WoodWick czy Yankee Candle. Posiadają one szczelnie zamykane wieczko, a dzięki temu, że są wykonane z wysokiej jakości szkła lub ceramiki, ​​są idealne do wielokrotnego użytku. Ceramiczne osłonki lub szkła po świecach marki Paddywax także będą cieszyć oko i przykuwać uwagę gdy zdecydujemy się je wykorzystać ponownie.

Pojemnik na zioła lub przyprawy

Pojemnik na zioła lub przyprawy wykonany ze świeczki zapachowej to doskonały sposób na ponowne zastosowanie słoików po świecach zapachowych. Taka praktyka wpisuje się w ideę ekologii i troski o przyrodę, ponieważ pozwala uniknąć zbędnych dodatków do śmieci i generowania masy odpadów. Po wyczyszczeniu pojemnika z parafiny, słoik otrzymuje nowe życie i może służyć nam dalej do przechowywania ziół lub przypraw. Taki pojemnik można ozdobić według własnych upodobań i najlepiej okleić etykietą informującą o zawartości.

Jako, że wykonane będzie to przez nas własnoręcznie, to każdy pojemnik będzie wyjątkowy i oryginalny. Warto spróbować wykonać taki pojemnik, choćby dla sprawdzenia swoich umiejętności manualnych. Less waste to doskonała inicjatywa, którą możemy wprowadzić w naszym codziennym życiu.

Pojemnik na ołówki lub długopisy 

Pojemnik na zioła lub przyprawy wykonany ze świeczki zapachowej to świetna opcja dla osób, które chcą zadbać o środowisko i wykorzystać słoik po świecach zapachowych. Taki pojemnik wykonany ze szkła jest bardzo praktyczny. Można go umieścić na biurku i dzięki temu mieć długopisy uporządkowane i zawsze pod ręką. Pojemnik wykonany z zapachowej świeczki będzie równie pięknie i oryginalnie wyglądał. To doskonały pomysł dla osób, które cenią sobie estetykę i dbałość o środowisko naturalne.

Pojemnik na śrubki i nakrętki

W warsztacie często używa się wielu różnych elementów, w tym śrubek i nakrętek różnych rozmiarów. Dlatego bardzo pomocny może być osobny pojemnik na różnej wielkości elementy, dzięki czemu przechowywanie przedmiotów tego samego rozmiaru w jednym miejscu będzie łatwiejsze. Ponowne wykorzystanie pojemników po wypaleniu się świeczki to dobry sposób na dbanie o przyrodę. W ten sposób ograniczamy ilość wyrzucanych śmieci, a jednocześnie zyskujemy przydatny i estetyczny pojemnik na śrubki i nakrętki. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że słoiki po świecach zapachowych potrafią ozdobić wnętrze warsztatu. Jest to rozwiązanie praktyczne, ekologiczne i estetyczne.

Pojemnik na przybory kosmetyczne DUFTKERZE 0 – BERGAMOT & MAHOGANY - Aromapunkt

Pędzle do makijażu, pomadki i inne akcesoria wystające ze stylowych pojemników w Twojej łazience? Pewnie! Do łazienki w stylu SPA idealnie spawdzą się te słoiczki w duchu vintage po świecach Apothecary lub klasyczne, eleganckie ceramiki Hygge.

Kuchenny organizer w duchu less waste

Pudełko w wieczkiem doskonale sprawdzi się na torebeczki herbat, cukier, przysmaki, cukierki czy kawę. Masz swoją ulubioną kolekcję świec? Świetnie! Teraz, po ich wypaleniu możesz stworzyć komplet akcesoriów w każdym z kolorów. 

 

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.