DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Jak palić świece z drewnianym knotem? Podpowiadamy

Jak palić świece z drewnianym knotem? Podpowiadamy

Udostępnij:

Planujesz zakup świecy z drewnianym knotem? Zastanawiasz się czym różni się ona od tradycyjnej? Czy takie świece pali się tak samo? Nie wiesz, jak palić świece z drewnianym knotem? Podpowiadamy w poniższym artykule na najczęściej zadawane pytania.

Co to jest świeca z drewnianym knotem?

Świeczki zyskują na popularności z roku na rok. Nic dziwnego - dodają wnętrzom klimatu, otulają zapachem i są pięknym dodatkiem do salonu lub innego, ulubionego pomieszczenia. Tradycyjnie, świece kojarzą się z bawełnianym knotem. Jednak coraz częściej można spotkać się także z drewnianymi knotami, które urzekają swoim wyglądem. Co to jest świeca z drewnianym knotem? To nic innego jak wosk sojowy (lub parafina) wraz z knotem, który ma charakterystyczną, podłużną formę oraz często wydaje dźwięk podobny do tego, wydobywającego się z drewnianego kominka. Taki knot z pewnością sprawia, że salon jest jeszcze bardziej przytulny.

Czym świeca z drewnianym knotem różni się od zwykłej?Oakmoss and Cedar - Coconut and Soy Wood Wick Candle – Ohra Creations

Świeca z drewnianym knotem od tradycyjnej różni się rodzajem materiału, z którego został stworzony knot. Taki knot najczęściej można spotkać w wegańskich świecach, a zapach dzięki niemu uwalniany jest zazwyczaj szybciej niż z pomocą jego bawełnianego odpowiednika. 

Świeca, która posiada drewniany knot 'skwierczy', czyli wydaje charakterystyczny odgłos. To chyba najbardziej przyjemny aspekt palenia takiej świecy. Można wtedy poczuć się jak przy prawdziwym kominku! Będzie ona idealna zwłaszcza na okres jesienno-zimowy, gdy atrybutów przytulności potrzebujemy wtedy naprawdę mocno. 

Jak palić świece z drewnianym knotem?

  • TOPIENIE WOSKU - Zaplanuj pierwsze palenie świecy, tak by wosk rozpuścił się aż do brzegów naczynka, czyli powstał tzw. basen. To ważne, by uniknąć 'tunelowania' - wypalania się wosku jedynie wokół knota. Zasadę tę stosuj przy każdym kolejnym paleniu swojej świecy. Rozpuszczenie się wosku na całej powierzchni jest minimalnym czasem pojedynczego palenia świeczki. 
  • PRZYCINANIE KNOTA - Prosta, lecz ważna kwestia! Przycinaj knot świecy przed każdym kolejnym zapaleniem. Uważaj, by resztki knota nie wpadły do wosku (w takiej sytuacji je usuń). Niezawodnym narzędziem, bo specjalnie wyprofilowanym jest trymer do knotów, który zastąpi Ci nożyczki. 
  • NIE DMUCHAJ, LECZ GAŚ - Świecę najlepiej zgasić, odcinając dostęp knota do powietrza. Zamiast dmuchania, zastosuj profesjonalny zagaszacz

Do świec z drewnianym knotrem będą miały zastosowanie także ogólne zasady palenia świec w bezpieczny sposób, takie jak:

  • ZABEZPIECZ POWIERZCHNIĘ - Gorąca świeca może odarwić drewniany stół lub inny rodzaj blatu. Postaw świecę na podstawce, kawałku drewienka lub czymkolwiek co pozwoli Ci uniknąć szkód. 
  • NIE PRZENOŚ ŚWIECY - Gdy wosk jest gorący i płynny, nie ruszaj swojej świecy do czasu, aż zrobi się chłodna.
  • ZACHOWAJ BEZPIECZEŃSTWO - Nie stawiaj świecy w przeciągach, obok okna oraz nie zostawiaj jej bez nadzoru. Zachowaj także szczególną ostrożność w obecności małych dzieci i zwierząt. 

Jakie świece z drewnianym knotem wybrać?Get to know a candle brand: A WoodWick candle review – Candle Fandom

Na rynku dostępnych jest obecnie coraz więcej świec z drewnianym knotem. Mnogość form i wzorów czasem może spowodować kłopot z wyborem. Naszymi ulubieńcami są kultowe już świece WoodWick z drewnianymi pokrywami. Produkty tego amerykańskiego producenta są już znane na całym świecie, będać synonimem luksusu i elegancji. Dostępne są także w trzech kolorach wosku, którego składniki są starannie dobrane by stworzyć produkt najwyższej jakości. Cechą charakterystyczną tych świec jest także specjalny kształt słoika w dwóch rozmiarach lub dużej elipsy. Świece WoodWick bardzo często wybierane są jako elegancki prezent ponieważ kuszą dostojnością i perfekcyjnym wyglądem. 

 

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.