DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Resztki świecy - 9 sposobów na ich ponowne wykorzystanie

Resztki świecy - 9 sposobów na ich ponowne wykorzystanie

Udostępnij:

Resztki świec mogą wydawać się bardzo niepozornymi przedmiotami, ale kryją w sobie potencjał do kreatywnego i ekologicznego wykorzystania. Dbałość o środowisko i chęć zmniejszenia ilości generowanych odpadów może skłonić nas do poszukiwania sposobów na ponowne wykorzystanie tych resztek. Wiele osób może odkryć w nich praktyczne zastosowania, które mogą służyć zarówno dekoracji wnętrz, jak i codziennym czynnościom. Odkryjemy razem 9 fascynujących sposobów na ponowne wykorzystanie resztek świec i dowiemy się, jak dać im nowe życie, jednocześnie dbając o naszą planetę. Poznaj 9 sposobów na wykorzystanie reszek świecy.

Zacinający się zamek błyskawiczny

Zacinający się zamek błyskawiczny to problem, z którym niewątpliwie spotkał się co najmniejraz każdy z nas. Problem ten może wystąpić przez naturalne zużycie suwaka, który jednak można bardzo łatwo usunąć. Każdy zamek błyskawiczny, w którym występuje taki problem, niezależnie od tego, gdzie ten zamek jest zamocowany - kurtka, śpiwór czy też plecak, może być łatwo nasmarowany za pomocą wosku ze świecy. Taki zamek najlepiej nasmarować parafiną, po czym, zasunąć i rozsunąć zamek kilka razy. Sprawi to, że zacznie on łatwiej chodzić, ale też zniweluje zacinanie się zamka błyskawicznego.

Skrzypiące drzwi lub meble

Aby pozbyć się nieprzyjemnego dźwięku skrzypiących drzwi lub mebli, należy przede wszystkim sprawdzić zawiasy, które są elementem, najczęściej go wywołującym. Najpierw należy oczyścić zawiasy z kurzu i brudu. Następnie warto skorzystać z smaru, lecz niewypalony wosk również może zdać egzamin w tym przypadku – należy nim wysmarować skrzypiący zawias. Równie dobrze zadziała to na szuflady mebli - wystarczy starannie rozprowadzić parafinę po pracującej powierzchni.

Zadrapania na butach i meblach

Jeśli nie masz pasty do butów, a potrzebujesz wypolerować buty to wykorzystanie resztki świecy będzie idealnym rozwiązaniem. Wystarczy połączyć parafinę z łyżeczką oleju rzepakowego, lekko podgrzać mieszając aż do całkowitego połączenia. Następnie należy odczekać, aż w ten sposób powstała pasta do butów ostygnie. Gdy mieszanka ostygnie, należy ją nałożyć na buty i pastować ścierką aż rysy całkowicie znikną. Można w ten sposób usunąć lekkie zadrapania na butach. Zadrapania na meblach można usunąć, wykorzystując tę samą metodę, lecz najlepiej użyć do tego celu miękkiej gąbki.

Zabezpieczenie papieru przed wilgocią

Zabezpieczenie papieru przed wilgocią to ważna kwestia, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dokumentami i kartkami z ważnymi informacjami lub przepisami. Wilgoć może zniszczyć papier, co skutkuje zatopieniem, rozpuszczeniem i zbiciem kartek. Aby uniknąć takiej sytuacji, możemy wykorzystać różnego rodzaju sposoby. Jednym z nich jest zabezpieczenie kartek woskiem. Wosk jest hydrofobowym materiałem, co sprawia, że woda przez niego nie przenika, a on sam nie przepuszcza wody. Możemy zatopić kartki z przepisami w wosku, co pozwala na ich zachowanie w idealnym stanie przez długi czas.

Świeczka z recyklingu How to Make Soy Candles

Gdy została Ci resztka świecy, nie musisz jej wyrzucać. Jeśli zbierzesz kilkanaście takich resztek, możesz zrobić z nich nową świecę! Wystarczy, że zbierzesz wszystkie resztki wosku i włożysz je do garnka. Jeśli lubisz świeczki zapachowe, możesz dodać do wosku kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Roztop wosk, wlej do docelowego pojemnika i włóż knot. Następnie odstaw gorący wosk do temperatury pokojowej, aby świeczka wystygła. Kiedy wosk stwardnieje, możesz przyciąć knot i otrzymasz nową, pięknie pachnącą świecę. Taka domowa produkcja świeczek z recyklingu to nie tylko sposób na oszczędność, ale również sposób dbania o środowisko. Poza tym, stworzysz swoje własne świece, które mogą pasować do Twojego stylu i gustu.

Tymczasowy uszczelniacz do okien

Wosk ze świecy może stać się zbawiennym materiałem, jeśli zależy nam na tymczasowym zabezpieczeniu naszego domu przed wiatrem i zimnem. Możemy bowiem skorzystać z płynnego wosku, za pomocą którego stworzymy prowizoryczną uszczelkę do okien. Wystarczy, że roztopionym woskiem polejemy miejsca, gdzie wiatr i mróz dostaje się naszego pomieszczenia i odczekamy, aż wosk stwardnieje. Dzięki temu uzyskamy prowizoryczną ochronę przed zimnym powietrzem oraz wilgocią, które często wdzierają się przez nieszczelne okna. Takie rozwiązanie może się przydać w sytuacji, gdy chcemy szybko zabezpieczyć swój dom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Resztki świecy jak wosk do kominkaFragrance Free - Soy Wax Melts - Humanity

Zamiast kupować drogie woski zapachowe dedykowane do kominków do aromaterapii, można zdecydować się na rozpuszczenie resztek świec zapachowych. Do tego celu najlepiej nadają się resztki świec Paddywax, które są produkowane z wykorzystaniem wosków sojowych i naturalnych olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych. Dzięki temu w pełni wykorzystamy ulubione świece zapachowe.

Malowanie tkanin

Jednym z ciekawszych sposobów zdobienia tkanin jest stara indonezyjska metoda, która polega na ręcznym nanoszeniu wosku na materiał. Do tego celu należy wykorzystać kompletnie suchego wosku, którym rysuje się określone wzory na tkaninie, Następnie tkaninę należy przykryć ręczniczkami papierowymi i przeprasować lekko ciepłym żelazkiem.Rysowanie wzorów na materiale pozwala na stworzenie oryginalnych projektów, które z pewnością przyciągną uwagę.

Sposób na łatwiejsze odśnieżanie

Podczas usuwania śniegu często oblepia on narzędzia, co znacząco utrudnia pracę. Abyzłagodzić ten problem, warto natrzeć kant łopaty woskiem, aby powierzchnia była śliska i śnieg mniej przylegał. Dzięki temu narzędzia będą bardziej wydajne i łatwiej będzie się nimi pracowało.

 

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.