DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Najlepsze zapachy świec na zimę

Najlepsze zapachy świec na zimę

Udostępnij:

Przyjemny zapach niewątpliwie potrafi poprawić humor w zimowy wieczór. Jeśli dodatkowo nastrój poprawić może osobliwy blask świecy, w której płomień można się wpatrywać godzinami - jeszcze lepiej! Niezależnie od wybranego zapachu, świece mogą sprawić, że każdy salon stanie się naszym przytulnym azylem w zimie. Jakie są najlepsze zimowe zapachy świec na zimę oraz jak powinno się prawidłowo dbać o świecę zapachową? Jakie świece palić zimą?

Jak działa świeca zapachowa?

Świeca to ponadczasowe źródło światła i ciepła. Świeca zapachowa to rodzaj świecy, która została nasycona zapachem, najczęściej w postaci olejków zapachowych lub eterycznych. Po zapaleniu płomień topi wosk w świecy i uwalnia zapach w powietrzu. Knot pochłania roztopiony wosk, pozwalając mu dotrzeć do płomienia i wytworzyć ciepło, które pomaga rozproszyć zapach w atmosferze. Zapach uwalniany ze świecy zapachowej może wahać się od subtelnego i przyjemnego do mocnego i ostrego. W zależności od wielkości, świeca zapachowa pali się zazwyczaj przez kilka godzin, wypełniając obszar wybranym aromatem. Czy jest używana do aromaterapii, dekoracji lub po prostu tworzenia romantycznej atmosfery, świece zapachowe są popularne ze względu na ich zdolność do generowania niesamowitego klimatu w każdym pomieszczeniu.

Jak powinno się dbać o świece zapachowe?

 Dbając o świece zapachowe należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, upewnij się, że świeca jest umieszczona na płaskiej, odpornej na ciepło powierzchni z dala od wszelkich łatwopalnych przedmiotów i materiałów. Przed zapaleniem knota, przytnij go tak, aby nie miał więcej niż 1 cm długości. Pomoże to utrzymać mały płomień i zapobiegnie nadmiernemu zadymieniu oraz tunelowaniu świecy. Zaplanuj palenie świecy w ten sposób, by trwało mniej więcej od 2 do czterech godzin, w zależności od jej wielkości. Nie gaś jej wcześniej niż wtedy, gdy wosk stopi się aż do ścianek naczynka - pozwoli to na dłuższe korzystanie z tej świecy, i zapobiegnie pozostawaniu wosku na ściankach świecy.

Nie pozostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru, zwłaszcza w obecności dzieci i zwierząt. Zawsze upewnij się, że gasisz płomień przed wyjściem z domu lub pójściem spać. Aby świeca działała dłużej, pozwól jej całkowicie ostygnąć pomiędzy kolejnymi paleniami i przechowuj ją w chłodnym, suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego, szczególnie gdy nie jest używana. Jeśli świeca będzie leżała przez dłuższy czas, jej aromat może się ulotnić - w takim przypadku warto pomyśleć o zamknięciu jej w szczelnym woreczku strunowym lub po prostu w zwykłej folii. Stosując się do tych prostych kroków, możesz mieć pewność, że Twoja świeca zapachowa pozostanie pachnąca i piękna przez jak najdłuższy czas!

Jak zdecydować, który zapach jest najlepszy w oparciu o nastrój

Jeśli chodzi o wybór zapachu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę własne preferencje i nastrój. Na przykład, jeśli chcesz stworzyć świąteczny nastrój, możesz poszukać zapachów z nutami sosny, cynamonu, wanilii i innych świątecznych przypraw. Jeśli wolisz coś bardziej drzewnego lub ziemistego, poszukaj zapachów zawierających nuty cedru, eukaliptusa lub drzewa sandałowego. Aby uzyskać słodki zimowy zapach, wypróbuj zapach z nutą mięty pieprzowej lub wanilii. Jeśli nie jesteś pewien, co lubisz najbardziej, spróbuj wypalić kilka różnych świec, zanim zdecydujesz się na jedną - pomoże Ci to znaleźć idealny zapach dla Twoich potrzeb. Gdy już znajdziesz zapach, który przemawia do Twoich preferencji i wprawi Cię w świąteczny nastrój, rozważ zakup dodatkowych świec lub dyfuzorów, abyś mógł utrzymać to uczucie przez cały sezon! Kiedy nadchodzi sezon zimowy, nie ma nic lepszego niż zapalenie świecy, która przyniesie trochę ciepła i komfortu. 

Z pomocą przychodzą opisane przy większości świec nuty zapachowe. Wyróżniamy nuty głowy, serca i środka na których podstawie z łatwością ocenisz, czy dany aromat wpisuje się w Twoje preferencje zapachowe. 

Najlepsze zapachy na zimę

Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś wyjątkowego na święteczny czas, czy po prostu chcesz obdarować swoich bliskich specjalnym aromatem, warto rozważyć zakup świec Yankee Candle. Świece zapachowe od tej firmy zamykane są specjalnym szczelnym wieczkiem, które nie pozwala na ucieczkę zapachowi świeczki nawet po dłuższym czasie od ostatniego użycia. Na święta najlepiej wybrać zapach świątecznej atmosfery, która składa się z woni kadzidła i aromatu jodły balsamicznej - świeca o zapachu Christmas Magic. Jeśli zima kojarzy się Wam z choinką, i to właśnie jej zapach musi przepełniać dom to warto skusić się na zapach Tree Farm Festival. Świeca to wspaniały sposób na szerzenie radości i tworzenie wspomnień z najbliższymi w tym chłodnym okresie, więc nie zapomnij rozejrzeć się za najlepszymi świecami na zimę w tym roku!

 

 

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.