DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Lampa solna - działanie i właściwości - Jaką lampę solną wybrać? -

Lampa solna - działanie i właściwości - Jaką lampę solną wybrać? -

Udostępnij:

Jak działa lampa solna? Czy posiada właściwości lecznicze? Dla kogo lampa solna będzie najlepsza? Dlaczego to dobry wybór we współczesnych czasach? Jak ją używać? Jak wybrać odpowiednią lampę? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Dlaczego lampy solne stają się coraz bardziej popularne?

Lampy solne oprócz tego, że są ciekawym dodatkiem do wystroju wnętrz posiadają wiele właściwości, które mogą korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Lampa solna to wydrążona bryłka soli wewnątrz której znajduje się żarówka. Po zapaleniu emituje ona ciepłe światło,które tworzy niepowtarzalny nastrój. Bryły wykonane są z soli kamiennej lub himalajskiej (98% tych soli stanowi chlorek sodu, w pozostałych 2% zawiera się halit, lit, magnez, potas i inne składniki). Często bryły solne umieszczane są na podstawie drewianej, metalowej lub kamiennej. Możemy wybrać lampę o surowym, naturalnym wykończeniu lub wyprofilowaną na kształt piramidy, kuli czy sześcianu.

Dlaczego lampy solne stają się coraz bardziej popularne? Działanie, które wykazują pozytywnie wpływa na osoby przebywające w ich pobliżu.

Himalayan salt lamps: Health benefits and what you need to know before you  buy | CNN Underscored

Jak działa lampa solna?

Działanie lampy solnej polega na wytwarzaniu pod wpływem ciepła jonów ujemnych, które eliminują niekorzystne dla nas jony dodatnie. Skąd biorą się jony dodatnie? Emitują je otaczające nas sprzęty elektryczne takie jak laptop, telefon czy telewizor. Mała ich ilość nie powinna być dla nas szkodliwa. Jednak korzystanie ze sprzętów przez dłuższy czas (czyli jak ma to miejsce podczas oglądania telewizji czy pracy na komputerze) może odpowiadać za negatywne samopoczucie. Podgrzewana sól emituje więc jony ujemne, zachowując równowagę cząsteczek i dodatkowo wydziela wspomniane wcześniej minerały.

Jaki korzyści płyną z używania lampy solnej? Czy lampa solna naprawdę działa?

a) Naturalna jonizacja

Żyjemy w czasach, w których trudno uniknąć otaczających nas sprzętów elektrycznych. Przy długotrwalym ich użytkowaniu jesteśmy wystawieni na działanie jonów dodatnich, które nie wpływają na nas zbyt dobrze. Lampa solna dzięki swojemu higroskopijnemu działaniu poprawia jakoć powietrza w pomieszczeniu. Oznacza to też, że lampa niweluje działanie pola magnetycznego, wytwarzanego przez te sprzęty. Warto więc lampę umiejscowić w pobliżu telewizora, przy komputerze, w sypialni.

b) Pomoc dla alergików

Lampy solne to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Ich działanie, usuwające alergizujące cząsteczki z powietrza wspomoże w problemach z nieżytem nosa. Dzięki ustawieniu lampy w pokoju obniżysz ryzyko wystąpienia alergii - skład chemiczny soli kamiennej i higroskopijne działanie w sposób całkowicie naturalny oczyszczają powietrze z cząstek kurzu, grzybów i pleśni.

How to decorate with a Himalayan pink salt lamp | Well+Good

c) Łatwiejsze zasypianie

Co się dzieje gdy nasz organizm jest wystawiony na długie działanie jonów dodatnich pochodzących ze sprzętów elektrycznych? Mogą występować u nas zaburzenia prawidłowego krążenia krwi, a co za tym idzie - trudności w zasypianiu. Najlepszym wyjściem będzie włączenie lampy solnej kilka godzin przed snem. Ułatwi to zdecydowanie zasypianie - podgrzana sól wyeliminuje jony dodatnie, źle wpływające na Twój sen.

Czy istnieją przeciwskazania do używania lampy solnej?

Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania lamp solnych a także brak jest jakichkolwiek udokumentowanych działań niepożądanych. Lampy mogą być używane przez większość dnia (powinny być włączone co najmniej 4 godziny), mogą też stanowić lampkę nocną do sypialni lub pokoju dziecięcego. Ciepłe światło emitowane przez lampę oraz zjonizowane powietrze zapewni spokojny sen zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jaką lampę solną wybrać?

Należy zastanowić się, gdzie będzie stała nasza nowa lampa. Ważne jest, by była dobrana proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia. Dla pokoju o metrażu około 10-12 m2 rekomendujemy używanie naszych mnieszych lamp 2-3kg. W pomieszczeniu 15m2 sprawdzi się lampa 4-6 kg, w większych - duża lampa o wadze 7-10 kg. Oprócz jej wielkości możemy wybrać między naturalnym, nieregularnym kształtem bryły a lampą z wygladzonymi ścianami na kształt kuli bądź piramidy.

Jaka jest różnica? Lampy wygładzone są z pewnością łatwiejsze do czyszczenia. Lampy o surowym kształcie, pozbawione ingerencji człowieka mogą jednak emitować więcej jonów ujemnych. Im bardziej więc porowata struktura bryły tym pozytywne działanie zdrowotne może być większe. Surowy kształt lampy zapewnia także jej wyjątkowość i oryginalność - trudno o identyczne formy. Oba rodzaje lamp wykazują jednak właściwości zdrowotne.

Całą gamę naszych modeli lamp solnych oraz świeczników na podgrzewacze typu Tea Light można znaleźć tutaj.

White Himalayan Salt Globe Light | VivaTerra

Jak używać i czyścić lampę solną?

Lampę mamy już wybraną, jak jednak utrzymać ją w czystości i użytkować na co dzień?

a) Użytkowanie

Przede wszystkim - używajmy jej na co dzień jak najdłużej. Im więcej światła i działania z lampy, tym czystsze powietrze zyskasz. To pozytywny nawyk, dzięki któremu domownikom będzie się lepiej oddychać. Unikaj stawiania lampy w miejscu o podwyższonej wilgotności (np. w łazience). Jakie żarówki używa się do lamp? Wystarczy zwykła żarowa żarówka E14 / E27. W przypadku lamp solnych nie stosujemy żarówek LED. Żarówki dedykowane załączone są już do lampy więc po wyjęciu z opakowania należy lampę jedynie podłączyć do prądu i gotowe! Lampa solna nie traci swoich właściwości, więc jest to zakup na lata!

b) Czyszczenie

Czyszczenie zaczynaj od wewnętrznej części lampy - po wyciągnięciu żarówki przetrzyj wnętrze suchą szmatką. Oprawę lampy czyli bryłę wycieraj lekko wilgotną szmatką co kilka dni. Unikaj wszelkich detergentów! Aby oczyścić oprawę, włącz lampkę na kilka godzin, upewniając się przedtem czy jej wnęrze jest na pewno suche.

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.