DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Jak stosować olejki eteryczne? Sposoby na użycie olejków w domowym zaciszu

Jak stosować olejki eteryczne? Sposoby na użycie olejków w domowym zaciszu

Udostępnij:

Ludzie wydobywają z roślin to, co najcenniejsze już od tysięcy lat. Aromaterapia stosowana w domowym zaciszu może być pomocna na wiele dolegliwości, wspomóc w problemach z zasypianiem lub stresem. Poznaj sposoby na użycie olejków w domowym zaciszu.

Olejki eteryczne to po prostu związki lotne, które pozyskuje się z wybranych części roślin (np liści, kwiatów, łodyg, kłączy). Dziedzina, która zajmuje się nauką o właściwościach i zastosowaniu olejków eterycznych nazywana jest AROMATERAPIĄ. 

Dobierając odpowiednie zapachy możemy poprawić swoje samopoczucie, skuteczniej walczyć z przeziębieniem czy kiepskim snem. Jeżeli zależy nam na pozytywnych efektach związanych z naszym zdrowiem i samopoczuciem musimy wybrać wysokiej jakości w 100% naturalne i czyste olejki eteryczne. Należy zwrócić uwagę jaki olejek nabywamy -  olejki zapachowe równie pięknie pachną, są jednak pozbawione właściwości zdrowotnych.

What You Need to Know About Essential Oils

Olejki eteryczne poprawiają nastrój, pomagają się odprężyć i są bogate w właściwości zdrowotne. Dzięki coraz to nowszym badaniom naukowym, które potwierdzają skuteczność działania olejków - ich popularność rośnie. Coraz więcej z nas traktuje olejki jako element domowego SPA. W jaki sposób bezpiecznie możemy ich używać?

Jak stosować olejki eteryczne?

1) W KOMINKU ZAPACHOWYM

Kominek to inaczej podgrzewacz, w którym umieszczamy bezzapachową świeczkę typu tealight a do miseczki podgrzewacza (zwanej niecką) wlewamy odrobinę wody i kilka kropli wybranego olejku. To bardzo prosta i skuteczna metoda na rozprowadzenie ulubionego zapachu po naszym pomieszczeniu. Ilość kropli należy dostosować do wielkości pokoju, w którym stoi nasz podgrzewacz.

Ceramic Oil Burner — PLACE of KIND

2) W DYFUZORZE ULTRADŹWIĘKOWYM

Dyfuzor zapachowy to urządzenie emitujące parę wodną wraz z olejkiem za pomocą technologii zimnej dyfuzji. Oznacza to, że urządzenie nie podgrzewa olejków eterycznych a rozpyla chłodną, lekką mgiełkę w określonych odstępach czasowych (w zależności od ustawień). Jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne - dyfuzory są wyposażone w czujnik wody (gdy jej poziom  jest niski, wyłącza się) dlatego może pracować także podczas naszego snu.

Buy madebyzen Jasper Scent Diffuser | AMARA

Jak używać dyfuzor?

Wystarczy nalać do niego wody, kilka kropli wybranego olejku i cieszyć się aromatyczną mgiełką. Możemy regulować moc mgły, większość modeli wyposażona jest także w światła LED, które gwarantują ciekawy efekt wizualny. W zakładce DYFUZORY ZAPACHOWE znajdziecie różne modele marki Made by Zen. Poza rozpylaniem aromatów jest to także minimalistyczny i elegancki dodatek do wnętrza!

Więcej na temat ultradźwiękowych dyfuzorów olejków piszemy w naszych wpisach na blogu.

Do dyfuzorów zapachu stosować można zarówno olejki eteryczne jak i zapachowe (eteryczne oprócz zapachu posiadają różne właściwości, zapachowe jedynie pięknie pachną). Posiadamy w ofercie mieszanki czystych olejków eterycznych marki Made by Zen, które pomocne będą w różnych obszarach życia - na przykład Spokój, SPA, Relaks, Inspiracja. To wysokiej jakości połączenia naturalnych olejków.

Do dyfuzorów używać można jednak wszystkich olejków eterycznych i zapachowych. Całą ofertę olejków można znaleźć w naszym sklepie

3) PODCZAS KĄPIELI AROMATERAPEUTYCZNEJ

Bardzo prosty sposób na odprężenie po całym dniu. Olejki eteryczne w kontakcie ze skórą mogą powodować reakcje alergiczne dlatego najlepiej najpierw dodać krople olejku do oleju bazowego. Olejem bazowym może być na przykład olej kokosowy, migdałowy, oliwa z oliwek, olej z pestek winogron. W jakich proporcjach stosować je do kąpieli? Najlepiej przyjąć, że do łyżek stołowych oleju bazowego dodajemy 5-15 kropli olejku - w zależności od jego intensywności. Tak przygotowaną mieszanką dodajemy do ciepłej kąpieli.

Mniejsze stężenie olejków stosujemy u dzieci, młodzieży i osób starszych.

Zasady bezpiecznego korzystania z olejków eterycznych w domu:

  • Unikaj przyjmowania olejków doustnie (grozi to poparzeniem przełyku i narządów wewnętrznych)
  • Przechowuj olejki poza zasięgiem dzieci
  • Zapoznaj się z działaniem poszczególnych olejków zwłaszcza w przypadku ciąży, występowania chorób oraz stosowania u dzieci.

Przed użyciem skontaktuj się ze specjalistą.

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.