DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Jak palić kadzidła stożkowe?

Jak palić kadzidła stożkowe?

Udostępnij:

Marzysz o domu wypełnionym wyjątkowym zapachem? Medytujesz, uprawiasz jogę lub po prostu chcesz się zrelaksować? Pracujesz zdalnie i chcesz, by w Twoim gabinecie unosił się inspirujący aromat? Szukasz informacji na temat palenia kadzidełek? Chcesz się dowiedzieć, czym są kadzidła stożkowe? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Czym są kadzidła stożkowe?

Kadzidła znane są człowiekowi od tysięcy lat i ich różne formy były wykorzystywane leczniczo. Są one składnikami roślinnymi, które podczas procesu spalania wydzielają zapachy. Najbardziej znaną formą były dotychczas kadzidełka w postaci cienkich pałeczek, jednak inne ich formy cieszą się coraz większą popularnością. Czym są kadzidła stożkowe? To uformowane wyciągi roślinne na kształt stożka, w różnych wielkościach. Bardzo

Zazwyczaj spalają się do kilkudziesięciu minut, (zwykle jest to około pół godziny) roztaczając klimatyczny dym, który często wydobywa się przepływem zwrotnym (dym wydobywa się z dołu kadzidełka). Czym różnią się od kadzideł w formie patyczków? Stożkowe przybierają na intensywności wraz z czasem palenia, patyczki palą się przez ten czas z tą samą mocą. 

Jak palić kadzidła stożkowe?72 x Vegan Backflow Incense Cones by Stamford

Kadzidła stożkowe w użytkowaniu są niezwykle proste i zapachem możemy cieszyć się już w ciągu kilku chwil. Najpierw oczywiście, musisz wybrać idealny dla siebie zapach. W naszym sklepie znajdziesz naprawdę spory wybór aromatycznych kadzidełek w wielu wariantach. Następnym krokiem jest umieszczenie kadzidełka na podstawku. Jeżeli mamy do czynienia z kadzidełkami z przepływem zwrotnym, ważne by posiadało ono wgłębienie, umożliwiające swobodny przepływ dymu. Wędrujący dym wokół podstawka jest niesamowicie klimatyczny. Czubek kadzidła należy podpalić zapałką i gdy porządnie się ono rozżarzy (ogień zajmie około 1/3 kadzidełka), zgasić(zdmuchnąć). To wszystko! Teraz możesz cieszyć się niepowtarzalnym klimatem i aromatem w Twoim domu. 

Jak dobrać odpowiedni zapach kadzideł? Zależnie od tego, jaki efekt chcesz uzyskać - czy ma być to odprężenie, skupienie, dodanie energii możesz zdecydować się na konkretrny aromat np. szałwia ma działanie uspokojające, paczula będzie orientalnym zapachem, wprawiającym w dobry nastrój itd. Co jednak, gdy zapach jest zbyt mocny lub nagle musisz przerwać sesję palenia kadzidła? Jak zgasić kadzidło stożkowe? To nic trudnego - wystarczy, że potrzesz jego końcówkę o podłoże. Pamiętaj jednak, że kadzidełko zdążyło się rozgrzać i zachowaj ostrożność.

 

Jakie substancje wydzielają się podczas palenia kadzideł stożkowych? How to Burn Incense – Sea Witch Botanicals

Jeżeli weżmiemy pod uwagę naturalne kadzidełka, a tylko takie można nabyć w naszym sklepie, mówimy o składnikach pochodzenia roślinnego.  Najczęściej są to subtancje roślinne takie jak żywice, zioła, drewno połączone z olejkami zapachowymi bądź eterycznymi. Ilość zapachów i aromatów pozwala na wybranie dla siebie idealnej woni, która będzie towarzyszyć Ci w ulubiionych miejscach. Do sesji z kadzidełkiem potrzebne są jedynie kadzidło, podstawek oraz zapalniczka lub zapałki. 

Wszystko to sprawia, że kadzidełka wybierane są nie tylko w Azji (gdzie kadzidełka palone są w większości domów każego dnia) ale i innych częściach świata. Dodatkową zaletą tych malych stożków, jest to, że często posiadają one tzw. przepływ zwrotny (backflow), który sprawia, że dym krąży wokól podstawka tworząc niesamowity klimat. 

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.