DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Ekologiczny środek do prania z olejkami eterycznymi - przepis!

Ekologiczny środek do prania z olejkami eterycznymi - przepis!

Udostępnij:

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje alternatywnych, ekologicznych rozwiązań, również w dziedzinie środków do prania. Jednym z fascynujących podejść jest wykorzystanie olejków eterycznych, które nie tylko nadają ubraniom przyjemny zapach, ale także posiadają właściwości czyszczące i odświeżające. Przyjrzyjmy się, jak stworzyć własne ekologiczne środki do prania z użyciem olejków eterycznych.

Czego potrzebujesz?

1. Składniki podstawowe:

Aby rozpocząć, przygotuj podstawowe składniki. Będą nimi:    
- Kryształy mydlane/płatki mydlane, 
- Kwas cytrynowy, który działa jako środek zmiękczający wodę i usuwający osady.
- Sól, która pomaga zmiękczyć tkaniny.
- Olejki eteryczne do dodania zapachu i właściwości antybakteryjnych.

How to Use Essential Oils for Laundry

2. Wybór olejków eterycznych:

Wybierz olejki eteryczne o ulubionym zapachu i właściwościach, które chcesz dodać do swojego środka do prania. Możesz dodać ulubionej mieszanki olejków, np. Made by Zen Super Relax, dzięki czemu ubrania będą mieć piękny, relaksacyjny zapach, a pidżamy i pościele wypierz dodając Made by Zen Super Sleep, co ułatwi zasypianie. Co ważne: wybieraj olejki bezpieczne w kontakcie ze skórą! Nasze właśnie takie są!

3. Przygotowanie mieszanki:

W dużej misce połącz kryształy mydlane, kwas cytrynowy i sól w proporcjach zgodnych z twoimi preferencjami. Następnie dodaj kilka kropel wybranych olejków eterycznych. Mieszaj składniki, aby uzyskać jednolitą mieszankę.

4. Przechowywanie:

Przenieś gotową mieszankę do szczelnie zamkniętego pojemnika. Pamiętaj, aby umieszczać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

5. Użycie:

Podczas prania, dodaj 1-2 łyżki stołowe gotowej mieszanki do bębna pralki. Możesz również używać kulki do prania, dodając ją razem z ubraniami.

Can You Add Essential Oils to Laundry? - Savvy Natural Cleaning

6. Korzyści dla środowiska:

Korzystanie z ekologicznych środków do prania z olejkami eterycznymi przyczynia się do redukcji szkodliwych substancji chemicznych wypłukiwanych do środowiska. Ponadto, składniki te są biodegradowalne, co wpływa pozytywnie na ekosystem.

Tworzenie ekologicznych środków do prania z olejkami eterycznymi nie tylko pozwala dbać o środowisko, ale także oferuje przyjemny zapach i dodatkowe korzyści. Eksperymentuj z różnymi olejkami, dostosowując recepturę do swoich preferencji, i ciesz się świeżością, jaką wprowadzasz do swojego codziennego życia.

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.