DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Czy warto kupować świece ekologiczne?

Czy warto kupować świece ekologiczne?

Udostępnij:

Zakupy bardziej ekologiczne to już nie tylko trend lecz potrzebne działanie - pogłębiające się zmiany klimatu powinny spowodować, że bardziej zaczniemy przyglądać się swoim potrzebom i zakupom. Palenie świec ma wielu zwolenników na całym świecie i ono także może być bardziej ekologiczne. Jakie więc są ekologiczne świece?

Co to znaczy, że świece są ekologiczne?

Wśród ogromu dostępnych na rynku świec można się pogubić. Wszystkie kuszą zapachami i formami, lecz czasem może to sprawić kłopot i po prostu nie wiemy, które wybrać. Co to znaczy, że świece są ekologiczne? Będą to przede wsszystkim takie produkty, które pozostają bez negatywnego wpływu na człowieka, zwierzęta oraz środowisko. 

Ekologicznymi świecami nazywane takie, które nie zawierają parafiny oraz sztucznych składników. Do tej grupy będą zaliczać się więc świeczki z wosku sojowego, rzepakowego lub kokosowe. Świece z wosku pszczelego nie będą uznane przez wegan. Ponadto, pszczół na świecie jest obecnie coraz mniej - lepszym rozwiązaniem będą więc woski roślinne. 

 

Materiał, z którego wykonana jest taka świeca powinien pochodzić z odnawialnych źródeł. Oznacza to, że ich zasób odnawia się w krótkim czasie. Takie produkty powinny mieć także bawełniany lub drewniany knot i zawierać naturalne olejki eteryczne. Podczas zakupów w sklepie internetowym, informacje o rodzaju użytego wosku i pozostałych składników powinny być zawarte w opisie produktu. 

Zalety świec ekologicznychPaddywax Wabi Sabi Lavender Mimosa · Whimsy & Row ~ Sustainable Clothing &  Lifestyle Brand

Zalety świec ekologicznych powodują, że stają się one coraz popularniejsze i rynek ten się powiększa. Za co dokładnie świecoholicy pokochali naturalne świeczki?

  • Bardziej pozytywny wpływ na środowisko niż w przypadku świeczek z parafiny. Naturalne świece pochodzą z odnawialnych źródeł
  • Ekologiczne świece są także lepsze dla zdrowia człowieka i zwierząt. 
  • Świece kokosowe i sojowe posiadają niższą temperaturę topnienia przez co spalają się wolniej oraz nie powodują zbędnego dymienia. Świeca o tej samej pojemności może więc cieszyć nawet dwukrotnie dłużej niż jej parafinowy odpowiednik!
  • Świece sojowe są biodegradowalne - oznacza to, że nie zaśmiecają naszego środowiska przez długi czas
  • Świeca sojowa pali się równym płomieniem, bez tzw. kopcenia
  • Woski naturalne praktycznie nie pozostawiaja sadzy
  • Sojowy wosk jest świetnym nośnikiem zapachów
  • Często naturalne świece są umieszczone w pięknych osłonkach, które możesz później wykorzystać jako pojemnik na drobiazgi lub dać drugie życie w inny sposób. Więcej na ten temat piszemy we wpisie o możliwościach recyklingu świec. 

Jeżeli w Twoim otoczeniu przebywają dzieci, osoby starsze lub zwierzęta naprawdę warto zdecydować się na sojowe świece naturalne. Unikniemy zbędnego dymienia oraz zbyt intensywnych zapachów, a powietrze w naszym domu będzie czytsze.

Jak rozróżnić świece ekologiczne?

Podczas wyboru przyszłej świecy należy kierować się zawartymi informacjami. Jeżeli więc zależy Ci, by Twój produkt był jak najbardziej ekologiczny, swoje poszukiwania kieruj w stronę świec sojowych czy kokosowych. Zwróć także uwagę na informację o zawartych w nich olejkach. Knot takiej świecy musi być wolny od ołowiu - powinien być zatem czysty, bawełnany lub drewniany.Paddy Wax Apothecary - Sea Salt & Sage Candle - DayDreamers

Świece wegańskie czyli roślinne będą idealnym rozwiązaniem dla wegan oraz każdego, kto chce dbać o środowisko naturalne. Wybierając je, możesz mieć pewność, że wprowadzasz do swojego domu niepowtarzalny klimat bez szkodliwych substancji. Po wypaleniu ulubionej świecy pamiętaj, by wykorzystać szkło/cermikę, w której się znajdowała! Nasze świece Paddywax mają tak ciekawy design, że nie będzie to trudne! 

 

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.