DARMOWA DOSTAWA OD 169 ZŁ | WYSYŁKA OD 13,90 ZŁ

Aromaterapia - na czym polega?

Aromaterapia - na czym polega?

Udostępnij:

Coraz popularniejsze są próby zatrzymania choć na chwilę galopującego świata i zrobienia czegoś dla siebie. A co, jeśli oprócz przyjemnych bodźców możemy jednocześnie korzystać z właściwości leczniczych, które działają na cały organizm? Pozyskiwane z naturalnych składników roślinnych olejki eteryczne są bardzo skutecznymi elementami medycyny niekonwencjonalnej. Aromaterapia to skuteczny sposób na zagłębienie się w poduszkę komfortu, która pozwoli zadbać o Twoje zdrowie.

Co to jest aromaterapia? Healing With Essential Oils: A Guide to Aromatherapy - Marin Magazine

Aromaterapia jest formą medycyny alternatywnej, która wykorzystuje olejki eteryczne wyekstrahowane z roślin w celu osiągnięcia korzyści terapeutycznych. Ta starożytna praktyka była stosowana od wieków i jest skuteczną metodą radzenia sobie z dolegliwościami fizycznymi i psychicznymi. Jej stosowanie staje się coraz bardziej popularne ze względu na to, że niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak zapewnienie ulgi w stresie, niepokoju i depresji.

Olejki eteryczne są podstawowym składnikiem aromaterapii i są często łączone z innymi substancjami, aby stworzyć olejki aromatyczne. Istnieje wiele sposobów wykorzystania tych olejków, w tym inhalacja, stosowanie miejscowe, kąpiele, masaż, balsamy, kompresy i dyfuzory. W zależności od rodzaju użytego olejku i jego przeznaczenia, może on być stosowany do relaksacji lub pobudzenia, a nawet do wspierania zdrowia fizycznego. Aromaterapia jest wszechstronną opcją leczenia o rosnącej popularności ze względu na jej korzystne działanie.

Na co pomaga aromaterapia? 

Aromaterapia to forma medycyny naturalnej, która wykorzystuje olejki eteryczne do wspierania fizycznego i emocjonalnego dobrostanu. Może być stosowana do łagodzenia bólu mięśni i stawów, a także do uspokojenia w celu zmniejszenia stresu. Może również pomóc w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból gardła, zatkany nos i bóle głowy. Wdychanie przyjemnego aromatu olejków eterycznych może również pomóc zwiększyć poziom energii i poprawić koncentrację.

Aromaterapia jest często stosowana w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak masaż lub refleksoterapia, które działając holistycznie zapewniają lepsze efekty lecznicze. Poprzez stymulację określonych części mózgu, aromaterapia zapewnia relaks, zmniejsza napięcie i pomaga złagodzić przewlekłe bóle. Ten uspokajający efekt może pomóc przywrócić równowagę w organizmie i przynieść poprawę jasności umysłu i koncentracji.

Jak działają olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to związki zapachowe pozyskiwane z roślin. Są one używane od wieków w wielu kulturach do celów leczniczych, duchowych i emocjonalnych. Po umieszczeniu w dyfuzorze zapachowym, olejki eteryczne mogą być wdychane i wchłaniane przez płuca do krwiobiegu i do górnych dróg oddechowych. Cząsteczki olejku eterycznego mogą wchodzić w interakcje z określonymi receptorami na komórkach naszego ciała, stymulując zmiany fizjologiczne, które przyczyniają się do poprawy zdrowia i samopoczucia.

Olejki eteryczne mogą być również stosowane miejscowo na skórę, gdzie ich składniki są wchłaniane bezpośrednio do krwiobiegu. Oprócz korzyści terapeutycznych, olejki eteryczne mogą również dostarczać przyjemnych aromatów, które mogą pomóc w redukcji stresu, poprawie nastroju i stworzeniu uspokajającej atmosfery.

Jak stosować olejki eteryczne? MadeByZen aromatherapy diffusers — Beauty Bible

Obecnie za jedną z najbardziej efektywnych metod rozpraszania olejków uznaje się zimną dyfuzję. Technologia generowania aromatycznej mgiełki za pomocą ultradźwięków jest stosowana w dyfuzorach zapachu, dzięki którym możesz cieszyć się delikatną mgiełką przez wiele godzin. Dzięki dyfuzji olejki nie podgrzewają się a są rozpylane w niskiej temperaturze. 

Więcej informacji na temat ultradźwiękowych dyfuzorów znajdziesz w naszym wpisie, a same urządzenia i olejki eteryczne oferujemy w naszym sklepie

Jeśli chcesz zasięgnąć więcej informacji na temat tego, jak stosować olejki eteryczne warto skonsultować się z kwalifikowanym specjalistą aromaterapii. 

Udostępnij:

Warto kupować z Candlemania

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Gwarancja błyskawicznej wysyłki

Najwyższa jakość oferowanych produktów

95% produktów dostępnych od ręki

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowymi produktami, promocjami i wszystkim co związane z Candlemanią.