Jak wykorzystać słoiki po świecach zapachowych
Szklane opakowania po dużych świecach
Gdy wypali nam się ulubiona świeca w słoiku, wykorzystajmy pozostawione opakowania do zorganizowania przestrzeni w naszej kuchni. Ich duży rozmiar przyda się do przechowywania makaronu, kaszy, ryżu, orzechów czy płatków śniadaniowych. Niektóre słoiki po świecach mają nietuzinkowe kształty lub fantazyjne wzory, dzięki czemu świetnie prezentują się na kuchennych blatach i stanowią praktyczną ozdobę idealnie komponującą się z niemal każdą aranżacją. Nieco mniejsze opakowania posłużą za pojemniki do cukru lub soli.
Zdrowa alternatywa dla plastikowych boxów
Ostatnio sporo mówi się na temat szkodliwości plastiku dla naszego zdrowia oraz środowiska. Jeśli mamy możliwość wyboru opakowania, w którym przechowujemy żywność – zrezygnujmy ze sztucznych substancji i zastąpmy je naturalnymi rozwiązaniami. Szkło nie zawiera BPA, ftalanów czy mikroplastiku, które mogą przenikać do jedzenia, ani nie wchodzi w reakcje chemiczne z kwaśnym lub tłustym pożywieniem. Dodatkową zaletą szklanych opakowań jest to, że nie pochłaniają zapachów ani barwników, co oznacza, że przechowywane w nich jedzenie na dłużej zachowuje swój smak oraz aromat. Ponadto, szkło nie jest podatne na zarysowania i odkształcenia, dzięki czemu służy nam przez wiele lat nie tracąc swoich właściwości. Z tych samych względów, wiele osób decyduje się na serwowanie deserów lub napojów w słoikach. Nie dość, że są praktyczne oraz ekologiczne to jeszcze potrafią zachwycić swoim wyglądem!
Postaw słoiczki po świecach w swojej łazience!
Łazienka jest kolejnym pomieszczeniem, w którym słoiki po świecach znajdą zastosowanie. Mogą przechowywać waciki do demakijażu, patyczki do czyszczenia uszu czy ulubione ampułki do pielęgnacji twarzy. Malutkie słoiczki przydadzą się w celu schowania biżuterii lub nici dentystycznych. Jeśli włożymy do nich muszelki przywiezione z wakacji, staną się wyjątkową pamiątką oraz dekoracją wywołującą setki wspomnień. Dobrym pomysłem będzie również wypełnienie ich suszonymi płatkami kwiatów, np. róż. Ten romantyczny dodatek nie tylko ucieszy oko, ale i wprawi w dobry, relaksujący nastrój. Miłośników żywych roślin zachęcamy do przemiany pustych słoiczków po świecach w doniczki dla sukulentów. Łazienka z pewnością nabierze wyjątkowego charakteru.
Do pokoju dziecięcego?
Oczywiście, nie polecamy pozostawiania ciężkich i dużych słoików w pokojach naszych pociech, ale zachęcamy do wykorzystania tych o mniejszych rozmiarach. Chociaż to wydaje się oczywiste, szklany słoiczek może służyć jako skarbonka. Pozwalając dziecku na ozdobienie słoiczka sznurkami, naklejkami czy plasteliną sprawimy mu wiele radości i małym krokiem wprowadzimy go do świata recyklingu. Kolejną zabawą może być przerobienie słoika w śnieżną kulę domowej roboty. Wystarczy przykleić wybraną figurkę od wewnętrznej strony pokrywki, napełnić słoik wodą destylowaną, dodać brokat i kilka kropel gliceryny, a następnie szczelnie zamknąć. Po odwróceniu słoiczka, umieszczony w nim brokat będzie powoli opadał, przypominając przy tym połyskujący śnieg.
Jak oczyścić pojemnik z resztek wosku? Jak usunąć wosk ze słoika po świecy?
Oczyszczanie pojemnika z resztek wosku może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza gdy wosk stwardnieje. Istnieją jednak dwie główne metody, dzięki którym można sobie pomóc w łatwym usunięciu resztek wosku i doprowadzeniu słoika po świecach zapachowych do czystości. Aby oczyścić pojemnik z resztek parafiny, najpierw należy pozbyć się knotu ze świecy. Następnie, gdy w świeczce pozostanie tylko zastygnięty wosk, można rozpocząć proces oczyszczania słoika. Dzięki możemy dać pojemnikowi szansę na dalsze wykorzystanie, wykazując troskę o przyrodę i ograniczając liczbę odpadów.
Metoda pierwsza: usuwanie wosku na zimno
Metoda druga: usuwanie wosku na ciepło
Sposoby na wykorzystanie słoików po świecach zapachowych
Ponowne wykorzystanie słoików po świecach zapachowych to krok w kierunku minimalizacji odpadów. Jednymi z ciekawszych i dających najwięcej możliwości są słoiczki po świecach Paddywax, Crop, WoodWick czy Yankee Candle. Posiadają one szczelnie zamykane wieczko, a dzięki temu, że są wykonane z wysokiej jakości szkła lub ceramiki, są idealne do wielokrotnego użytku. Ceramiczne osłonki lub szkła po świecach marki Paddywax także będą cieszyć oko i przykuwać uwagę gdy zdecydujemy się je wykorzystać ponownie.
Pojemnik na zioła lub przyprawy
Jako, że wykonane będzie to przez nas własnoręcznie, to każdy pojemnik będzie wyjątkowy i oryginalny. Warto spróbować wykonać taki pojemnik, choćby dla sprawdzenia swoich umiejętności manualnych. Less waste to doskonała inicjatywa, którą możemy wprowadzić w naszym codziennym życiu.
Pojemnik na ołówki lub długopisy
Pojemnik na zioła lub przyprawy wykonany ze świeczki zapachowej to świetna opcja dla osób, które chcą zadbać o środowisko i wykorzystać słoik po świecach zapachowych. Taki pojemnik wykonany ze szkła jest bardzo praktyczny. Można go umieścić na biurku i dzięki temu mieć długopisy uporządkowane i zawsze pod ręką. Pojemnik wykonany z zapachowej świeczki będzie równie pięknie i oryginalnie wyglądał. To doskonały pomysł dla osób, które cenią sobie estetykę i dbałość o środowisko naturalne.
Pojemnik na śrubki i nakrętki
Pojemnik na przybory kosmetyczne
Pędzle do makijażu, pomadki i inne akcesoria wystające ze stylowych pojemników w Twojej łazience? Pewnie! Do łazienki w stylu SPA idealnie spawdzą się te słoiczki w duchu vintage po świecach Apothecary lub klasyczne, eleganckie ceramiki Hygge.